Hírek
2012. December 15. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kiszorul Kínából a Google?
Nehezen boldogul kínai versenytársaival szemben az amerikai Google. A zenei honlapja után immár a vásárlóknak szóló keresőoldalát is bezárni kényszerült az amerikai keresőóriás. A Google a blogján jelentette be a lépést, indoklása szerint azért, mert az online vásárlói szolgáltatás nem érte el azt a hatást, amelyet elvártak tőle.
Virágzó piacról szorult ki a Google: Az első félévben minden rekordot megdöntve és várakozást felülmúlva 512 milliárd jüan, nagyjából 18 ezer milliárd forint volt az elektronikus csatornákon lebonyolított kereskedelmi tranzakciók értéke Kínában, ami csaknem 47 százalékos növekedésnek felel meg. Egy felmérés szerint a kínai elektronikus kereskedelmi tranzakciók értéke 2015-re elérheti a kétezer milliárd jüant, és ezzel a kelet-ázsiai ország világelsővé válhat az internetes eladások piacán. A Google a jövőben az internetes fogyasztók helyett a vállalatoknak szánt hirdetési szolgáltatásokra fókuszál majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
