Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2017. Október 31. 07:33, kedd | Belföld
Forrás: mti

Klórgáz szivárgott Visegrádon egy szállodában

Klórgáz szivárgott Visegrádon egy szállodában

Klórgáz szivárgott egy kiömlő folyadékból Visegrádon egy szállodában hétfőn este - közölte a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kedden az MTI-vel.

Csámpai Attila elmondta, hogy a szálloda mínusz második emeletén kiömlött egy valószínűleg medencetisztításához használt folyadék, amely klórgázt bocsátott ki. Hozzátette, hogy a hotel épületében mintegy 300 vendég és a 40 fős személyzet tartózkodott, akiket az aulába kísértek a tűzoltók.

A szóvivő beszélt arról is, hogy a tűzoltók teljes légző felszerelésben vizsgálták át az épületet, és a helyszínre érkezett a katasztrófavédelem mobil laborja, amely nem talált veszélyes anyagot a levegőben.

Az MTI információi szerint három gyermeket és öt felnőttet vizsgáltak meg a mentők és néhányukat megfigyelésre kórházba szállították.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.