Hírek
2018. Május 08. 16:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Kölyökkutyákat próbált kicsempészni egy olasz férfi
Állatkínzás miatt indult eljárás egy olasz férfi ellen, aki egy személyautó csomagtartójában összezsúfolva 19 kölyökkutyát próbált kicsempészni Magyarországról
- közölte e rendőrség honlapján a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
A járőrök hétfő délelőtt Tornyiszentmiklóson ellenőrizték egy olasz állampolgár kombi személyautóját, amelynek a csomagterében 19 puli jellegű, pár hetes kölyökkutyát találtak. Az állategészségügyi kiskönyvvel és egyedi jelöléssel nem rendelkező, ivóvíz és élelem nélkül, összezsúfolva szállított kölyköket a 26 éves olasz férfi Magyarországon vásárolta és Olaszországban akarta értékesíteni.
A férfi ellen állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. A kutyák továbbá ellátását a rendőrök állatvédőkre bízták.


Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
