Városlista
2025. június 11, szerda - Barnabás

Hírek

2013. Július 29. 07:43, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Legyőzte Ausztriát a férfi kosárlabda-válogatott

Legyőzte Ausztriát a férfi kosárlabda-válogatott

Az augusztusi Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott utolsó tesztmérkőzésén legyőzte vasárnap az osztrákokat Szombathelyen.

Eredmény:
Magyarország-Ausztria 68-66 (16-20, 20-17, 18-15, 14-14)
----------------------------------------------------------
legjobb magyar dobók: Wittmann 13, Ferencz 9, Simon 9

Stojan Ivkovic szövetségi kapitány együttese nyolcadik tesztmérkőzésén Ausztria legjobbjaival találkozott, akiket a múlt héten 20 ponttal győzött le Felsőőrben. Az ellenfél revansra készült, ezt mutatta, hogy lendületes támadójátékkal és remek lepattanózással hozta a nyitónegyedet. Csakhogy a feljavuló magyarok Wittmann Krisztián révén a folytatásban fordítottak, majd a nagyszünetben 36-37 volt az állás.

Fordulás után stabilizálódni látszott a hazai fölény, Ferencz Csaba és a center Keller Ákos fontos kosarakat szerzett, de az 54-52-ről induló zárószakasz nagy izgalmakat hozott. A vendégek ideiglenesen a szlovéniai születésű Rasid Mahalbasic révén átvették a vezetést, a 39. percben még 64-64-et mutatott az Arena Savaria eredményjelzője. A hajrában Mahalbasic pontjaira Ferencz és a csapatkapitány Simon Balázs válaszolt, így született meg a magyar siker.A válogatott nyolc felkészülési mérkőzéséből hármat megnyert, ötöt pedig elvesztett.

A 2015-ös ukrajnai Eb selejtezősorozata a magyarok számára augusztus 1-jén kezdődik Fehéroroszországban.

Címkék: győzelem, kosárlabda

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 10. 07:14, kedd | Sport

Azeri-magyar - Tóth Balázs kezd a magyar kapuban

A kapus Tóth Balázs személyében újoncot avat a magyar labdarúgó-válogatott kedden Bakuban, az Azerbajdzsán elleni barátságos mérkőzésen.

2025. Június 09. 21:29, hétfő | Sport

Fiatal, Gyors, és Elszánt - Mira újra a pályán!

Autocross versenybeszámolók a 16 éves Mihalik Mirától.

2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport

Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém

A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.

2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport

Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea