Hírek
2024. Július 01. 07:31, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Ma is a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható

A figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B sugárzás várható hétfőn több régióban - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
A közlemény szerint a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzásra a Közép- és Dél Dunántúlon, Pest és Budapest térségében valamint a Dél-Alföldön, Észak-Alföldön és Észak-Magyarországon kell számítani. Az UV-B index ezeket a területeken meghaladja a 7-es értéket.
Azt kérik, mindenki fokozattan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen. Amennyiben lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt - tették hozzá.
A meteorológiai szolgálat arra is figyelmeztetett, a normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b oldalon - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.