Hírek
2025. Január 11. 09:22, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Mabisz: 2025-től már elektronikusan is érvényes a zöldkártya
Január elsejétől az Európai Unió minden tagállamában elektronikus formátumban is érvényes a zöldkártya, a gépjármű üzembentartójának nem kell azt kinyomtatnia - tájékoztatta pénteken az MTI-t a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz
A közlemény szerint a Nemzetközi Zöldkártya Rendszer központi szervezetének (COB) nyári közgyűlésén elfogadott döntése értelmében az üzembentartó eldöntheti, hogy a zöldkártyát papíron vagy elektronikus PDF formátumban mutatja be a hatóságnak függetlenül attól, hogy az milyen szoftveren, hardveren vagy operációs rendszeren jelenik meg.
Megjegyezték:
az egyetlen gyakorlati változás, hogy a kinyomtatott zöldkártya helyett ugyanazt a dokumentumot, annak elektronikusan megjelenített képe alapján kell ellenőrizni.
A hagyományos, papíron kibocsátott zöldkártyák használata változatlanul megmarad, azokat az eddig megszokott rend szerint kell bemutatni és ellenőrizni.
A tájékoztatás szerint az elektronikus formában megküldött zöldkártyát - amennyiben az üzembentartó az elektronikus változatot nem tudja, vagy nem akarja alkalmazni - minden esetben A/4-es formátumban, fehér papírra, fekete festékkel kell kinyomtatni.
Hozzátették: a kizárólag elektronikus tanúsítvány formájú zöldkártya technikai kivitelezése még várat magára, de az ezzel kapcsolatos egyeztetések folyamatban vannak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
