Hírek
2021. Január 11. 15:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarország harminc települése csatlakozott a rákellenes világsétához

Magyarország harminc települése csatlakozott a Magyar Rákellenes Liga felhívásához és vett részt vasárnap a Rákellenes Világséta elnevezésű rendezvényen - közölte a szervezet az MTI-vel.
Közleményükben azt írták: a Rákellenes Világséta kezdeményezője a Relay For Life nevű civil szervezet. Bár számos séta, túra, felvonulás volt-van-lesz a daganatos betegségekkel kapcsolatosan, ennek a kezdeményezésnek a formája egyedi, mivel egyfajta stafétaként valósul meg.
Minden résztvevő városnak kijelöltek egy időzónát a sétára, és az egyes időzónák összessége adja ki a teljes 24 órás sétát. Budapest és Magyarország időzónája vasárnap 15 órától 16-ig tartott. A kezdeményezésre regisztráló résztvevők egyesével sétáltak egy órát a szabadban, összhangban a járványügyi szabályokkal.
A rendezvényre azokat várták, akik együttérzésüket kívánták kifejezni daganatos beteg hozzátartozójuknak, ismerősüknek vagy más rákbetegeknek, illetve támogatni szeretnék a daganatellenes harcot.
A felhívásra harminc magyar város csatlakozott a kezdeményezéshez, köztük Budapest. A vasárnapi eseményen kétszáznál több városból összesen több mint ezer regisztrált sétáló vett részt, 7063 euró adományt összegyűjtve a Relay For Life programjaira.
A Magyar Rákellenes Liga összesítése szerint a magyarországi részvétel erős volt: mind a hazai gyaloglók, mind a csatlakozó városok száma felülreprezentált az ország lakosságszámához képest.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország
Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak