Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2019. Május 05. 18:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Május végén rendezik meg a természet- és környezetvédelmi filmnapokat

Május végén rendezik meg a természet- és környezetvédelmi filmnapokat

Természetfilm-vetítésekkel, szemléletformáló, családi és diák programokkal várják május utolsó hétvégéjén a természet- és környezetvédelmi filmnapok sorozatban résztvevők az érdeklődőket.

A filmnapok célja, hogy moziba invitáljon mindenkit, aki szereti a természetet és a filmeket, valamint kíváncsi rá, hogy mi történik Magyarországon és a világban a természeti értékekkel - olvasható a szervezők közleményében.

A 28 csatlakozó helyszínen ezen a három napon az érdeklődők megnézhetik a világ legújabb természet- és környezetvédelmi dokumentumfilmjeit, de levetítik az idei gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztiválra nevezett legjobb alkotásokat is. A műsorban kiemelt helyet kapnak a magyar alkotások és a Magyarországot bemutató filmek.

A május 24-i diáknap keretében a mozik előzetes regisztrációt követően fogadják az iskolai és óvodai csoportokat kihelyezett tanóra vagy osztálykirándulás formájában. Ezekre jelentkezni a helyi szervezőknél lehet online. Május 25-én és 26-án a családokat várják ingyenes filmvetítéseken, szemléletformáló és szórakoztató programokkal.

A filmnapok alatt a helyi szervezők, társadalmi szervezetek, természetvédők, természetjáró egyesületek, állatvédők és zöld intézmények az ember és a természet viszonyát bemutató szemléletformáló, játékos, interaktív programokkal készülnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.