Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2017. Január 11. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:

Már 12 halálos áldozata van az influenzajárványnak Csehországban

Már 12 halálos áldozata van az influenzajárványnak Csehországban

Már tizenkét halálos áldozata van az idei influenzajárványnak Csehországban - közölte a cseh Állami Egészségügyi Intézet (SZÚ) kedden Prágában.

Az áldozatok fele a délkelet-csehországi Vysocina régióban halt bele a betegségbe. Több halálesetet jelentettek Morvaországból, míg Prágában ketten haltak meg. Az elhunytak többsége hatvan évnél idősebb személy.

A prágai Állami Egészségügyi Intézet szerint az influenzajárvány az új év első napjaiban erősödött fel, és ma már gyakorlatilag az egész ország területén jelen van. A legsúlyosabb helyzet a morvaországi régiókban alakult ki. A járvány leginkább az idősebbeket sújtja, de gyorsan terjed a kiskorú gyermekek körében is.

A rendkívül súlyos megbetegedések száma jelenleg megközelíti az ötvenet, és ezért újabb áldozatokra lehet számítani. Az egészségügyi minisztérium kedden azonnali hatállyal megtiltotta az influenza elleni gyógyszerek, elsősorban a Tamiflu kivitelét az országból. Tamifluból az ország elegendő tartalékkal rendelkezik, de további kivitel esetén gyógyszerhiány léphetne fel - közölte az egészségügyi tárca.

Morvaország minden régiójában, valamint Kelet- és Dél-Csehországban a kórházak megtiltották a beteglátogatásokat is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.

2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld

Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.

2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld

Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt

Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.