Hírek
2017. December 22. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI
Már csak pár napig lehet fizetni a régi húszezressel

Már december 31-ig lehet fizetni a régi húszezer forintos bankjegyekkel, mert a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az év végén bevonja azokat a forgalomból - figyelmeztet honlapján a jegybank.
Január 1-jétől már csak a két évvel ezelőtt forgalomba hozott, korszerűbb húszezer forintos bankjegyeket lehet használni a vásárlások során, a kereskedők nem kötelesek elfogadni a bevont, régi bankjegyeket.
A be nem cserélt régi húszezer forintosok nem veszítik el értéküket, a bank- és postafiókokban még három évig, az MNB lakossági pénztárában pedig húsz évig - azaz 2037. december 31-ig - díjmentesen átválthatók azonos címletű törvényes fizetőeszközre - közölte a jegybank.
A közlemény kitér arra is, hogy a húszezer forintos bankjegyek cseréje eredményes volt, a régi bankjegyek december közepén már csak a forgalomban levő összes húszezer forintos bankjegy 4 százalékát tették ki.
Az MNB arra is felhívja a figyelmet, hogy a régi tízezer forintosok bevonásáról még nem született döntés, így ezek a bankjegyek az újakkal együtt továbbra is korlátozás nélkül használhatóak.
A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapján további naprakész, részletes információk érhetők el (https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására
A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek
Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.