Hírek
2024. Március 08. 09:55, péntek |
Bulvár
Forrás: MTI
Meghalt a Dragon Ball képregény megalkotója

68 éves korában elhunyt Torijama Akira, minden idők egyik legkelendőbb japán képregénye, a Dragon Ball alkotója.
Torijama halálhírét a hivatalos Dragon Ball Z-fiókon tették közzé az X-en péntek hajnalban. A közlemény szerint Torijama halálát az agyi vérömleny okozta.
A közleményben leírták, hogy Torijama még mindig hatalmas lelkesedéssel alkotott, és váratlan halála miatt több munkája is befejezetlen maradt.
A művész március 1-jén halt meg, és a Dragon Ball honlapjának nyilatkozata szerint csak a családja és nagyon kevés barátja vett részt a temetésén.
A Dragon Ball sorozat a Weekly Shounen Jump magazinban jelent meg 1984-től 1995-ig. Később egy 42 kötetet magába foglaló könyvsorozatban újranyomták. 2004-ben a manga újra megjelent 34 kötetben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:22, péntek | Bulvár
Axiom-4 - A küldetés tagjai csatlakoztak a Nemzetközi Űrállomás legénységéhez
A Dragon űrhajó sikeres dokkolása után mintegy 2 órával, magyar idő szerint 14 óra 23 perckor az Axiom-4 küldetés tagjai, köztük Kapu Tibor magyar űrhajós csatlakozott a Nemzetközi Űrállomás személyzetéhez (ISS).
2025. Június 26. 07:20, csütörtök | Bulvár
Új geometriai testet találtak a BME kutatói
Új geometriai testet találtak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kutatói, a világ első monostabil tetraédere a gyakorlatban többek között űrmissziók leszállógységeinek tervezésekor hozhat áttörést
2025. Június 25. 07:18, szerda | Bulvár
Velencében biztonsági okokból megváltoztatták a milliárdos Jeff Bezos esküvőjének helyszínét
2025. Június 24. 07:24, kedd | Bulvár
Magyar diák is utazhat az Északi-sarkra a Roszatom nyári expedíciójával
Augusztusban indul útnak a Roszatom nemzetközi északi-sarki expedíciója, az atomjégtörő fedélzetén 21 ország középiskolás diákjai utaznak majd;