Hírek
2011. Október 09. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Megmaradó utazási kedvezmények
Megmarad az öregségi nyugdíjasok, a diákok és a 6 éven aluli gyerekek utazási kedvezménye - nyilatkozott a Hír Televíziónak Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára.
A többi utazási kedvezmény átalakításáról még nem egyeztettek. Így nem tudni, hogy megmarad-e a közalkalmazottak vagy a 26 éven aluliak utazási kedvezménye - írja a Magyar Nemzet.
A lap kérdésére egy szakmai konferencián az államtitkár azt mondta, a kedvezmények áttekinthetetlen rendszere helyett az említett kedvezményezetti körön túl a cég akkor ad kedvezményt, ha üzletpolitikai érdeke úgy kívánja. Mint ahogy az idén kedvezményekkel serketette a balatoni településeket a fővárossal összekötő járatainak forgalmát, vagy támogatta a nagy látogatottságú rendezvényeket megközelítését.
A kedvezmények fontos köre a vasúti munkavállalókat és családtagjaikat érinti. Az utasszámlálások azt bizonyították, hogy a MÁV utasai között jelentékeny részt képvisel ez a - fényes igazolvánnyal ingyen utazó - réteg. A cégnek kemény tárgyalásokat kell folytatnia a munkavállalók érdekképviseleteivel, ha szűkíteni vagy megszüntetni akarja ezeket a kedvezményeket.
A MÁV elnök-vezérigazgatója, Szarvas Ferenc a HVG.hu-nak nyilatkozva közölte, bízik abban, hogy a 300 milliárdos konszolidáció megtörténik, s a kétezer milliárdos belső adósság leküzdésében is segít az állam. Másként elérik a működőképességük határát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 26. 07:52, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a téli időszámítás
Ma kezdődik a téli időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali háromról két órára állítják át.
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
