Hírek
2011. November 11. 14:36, péntek |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Mégsem fosztják meg világcsúcsától

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség változtatott augusztusi álláspontján, s úgy döntött, világcsúcs marad a jövőben is a brit Paula Radcliffe 2:15:25 órás maratoni eredménye
Az IAAF augusztusban, a tegui szabadtéri világbajnokság helyszínén fogadott el egy olyan határozatot, mely szerint a jövő évtől csak a tisztán női versenyeken elért eredményeket lehet majd világcsúcsként hitelesíteni, s a koedukált viadalokon elért idők csupán a világ legjobb eredményei címet „viselhetik".
A határozat elfogadása általános felháborodást váltott ki a hosszútávfutók között, s az öt legnagyobb maratonfutó-versenyt tömörítő szervezet, a WMM, valamint a 300 nemzetközi viadalt képviselő AIMS együtt tiltakozott a nemzetközi szövetségnél. Azt javasolták, hogy két világcsúcsot tartsanak nyilván: egyet a koedukált versenyeken, a másikat pedig a csak nők részvételével rendezett viadalokon elért eredmények figyelembe vételével. „Senki nem veszi el Paula rekordját" – nyilatkozta Helmut Digel, az IAAF tanácsának tagja. Mindehhez hozzátette, hogy januártól új szabályozás lesz, ám pontos részleteket még nem tudott elárulni.
Szakértők arra számítanak, hogy a WMM és AIMS által javasolt rendszer lép majd életbe. Radcliffe 2:15:25 órás csúcsáról sokat elárul, hogy minden idők második legjobb női eredménye csaknem két perccel marad el tőle, s a 2:17:18 órás időt is a brit hosszútávfutó érte el. Minden idők második leggyorsabb női maratonistájának az orosz Lilija Sobuhova számít, aki októberben 2:18:20 óra alatt futotta le a klasszikus távot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport
Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.
2025. Június 11. 07:06, szerda | Sport
Cser-Palkovics András: Székesfehérvár ideiglenesen átveszi a Fehérvár FC-t
Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden bejelentette, hogy a város ideiglenesen átveszi a labdarúgó NB I-ből kiesett Fehérvár FC-t, megmentve ezzel a megszűnéstől.
2025. Június 11. 07:00, szerda | Sport
Azeri-magyar - Szoboszlai szerint jó tanulópénz volt a két felkészülési meccs
A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint a magyar válogatott mindkét felkészülési mérkőzése jó tanulópénz volt a világbajnoki selejtezősorozat megkezdése előtt.
2025. Június 10. 07:14, kedd | Sport
Azeri-magyar - Tóth Balázs kezd a magyar kapuban
A kapus Tóth Balázs személyében újoncot avat a magyar labdarúgó-válogatott kedden Bakuban, az Azerbajdzsán elleni barátságos mérkőzésen.