Hírek
2012. Március 25. 14:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
Megszorítás Angliában - drágult a sültcsirke és a sültkolbász

Megszorító költségvetést terjesztett a parlament elé George Osborne brit pénzügyminiszter.
Nagy-Britannia ebben az évben éppen csak elkerüli a gazdasági visszaesést, szakértők 0,8 százalékos növekedést jósolnak. Az ország eladósodása Európában a legmagasabb, s bár magas a hitelképessége is, újabb megszorításokra volt szükség.
A brit költségvetés egyensúlyának megteremtéséhez immár nem elég a sör meg a cigaretta árának emelése, nagyobb, fájdalmasabb lépések megtételére is szükség mutatkozott, ezeket pedig némileg ellentétezni kényszerült a pénzügyminiszter, a kormány választói táborának megőrzése érdekében.
A jó hír tehát az, hogy az átlagkeresetű munkaviszonyban lévők valamivel többet vihetnek haza anélkül, hogy a negyven százalékos adósávba kerülnének. De ismét emelkedik a cigaretta, a sör meg a bor árába foglalt illeték, és ami ennél sokkal rosszabb hír, ez lesz a helyzet az egyre dráguló benzin esetében is. Emellett különös lépésre szánta el magát a brit pénzügyminiszter: felemelte az élelmiszerboltokból elvitt sültcsirke, sültkolbász és egyéb meleg ételek, meg a pékségekben vásárolt meleg pudingok áfáját.
Ezek a költségvetés kellemetlen, de nem igazán nyomós tételei. Sokkal erősebben hathat az életminőségre a gyermekek után járó adókedvezmény megvonása bizonyos jövedelmen felül, valamint az idősek jövedelemadó-küszöbének egy évre szóló befagyasztása, majd pedig megszüntetése. Az angolok már kitalálták, minek nevezzék ezt: 'granny tax' -nek, azaz 'nagymama adónak' keresztelték el az adóváltoztatást - adta hírül az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának