Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2012. Október 11. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Merkelt nem látták szívesen Athénban

Merkelt nem látták szívesen Athénban

Nem az euróövezet dicshimnusza volt a tegnapi kereskedési nap. Egyrészt sokat gyengült az euró a dollárral szemben, és az 1,2830-as szintig ment le az árfolyam, másrészt a német kancellár egy hatórás villámlátogatást tett Athénban, és amíg Angela Merkel szigorú biztonsági intézkedések közepette egyezetett Antonisz Szamarasz görög miniszterelnökkel, Athén utcáin ellene tüntettek és összecsaptak a rendőrökkel.

Bár a németek rengeteg pénzzel benne vannak már a görögök mentésében, a helyiek közül mégis sokan Angela Merkelt teszik felelőssé a fájdalmas takarékossági csomagokért. A Vaskancellár-asszony azzal bíztatta a görögöket, hogy az a fáradságos út, amelyre rátértek, végül meghozza a kívánt eredményt, sőt Merkel azt szeretné, hogy Görögország az eurózóna tagja maradna. Még egy olyan mondat is elhangzott, miszerint „mindazok, akik arra fogadtak, hogy Görögország tönkremegy, el fogják veszíteni ezt a fogadást'.

A jelenlegi számok ugyanakkor mást mondanak, a folyamatos költségvetési lefaragások ellenére sem áll talpra a görög gazdaság, ráadásként az államadósságszint sem tűnik fenntarthatónak. Közben a franciák is békétlenkedtek. Francois Hollande köztársasági elnök májusi hivatalba lépése óta először, országos tüntetés volt Franciaországban. A tiltakozások középpontjában a gazdasági szigor és a növekvő munkanélküliség állt. Franciaországban gyakorlatilag megállt a gazdasági növekedés, a munkanélküliség 13 éves csúcson. A tervezett új adótípusok bevezetése pedig nem azt sejteti, hogy befektető- és vagyonbarát lenne az ottani adókörnyezet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát