Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2011. Augusztus 07. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Meteor robbant a magyar légtérben

Meteor robbant a magyar légtérben

A Balaton térségében robbanhatott fel a péntek este Magyarország felett északkeleti irányban átsuhanó meteor; a detonációt kísérő villanást és hanghatást országszerte észlelték.

A meteor háromnegyed tíz körül érkezett a magyar légtérbe, s mintegy 3-4 másodperces izzás után darabokra hullott – a robbanás Nagykanizsától Enyingig is elhallatszott, a fényjelenséget pedig Debrecentől Sopronig észlelték. A Blikknek nyilatkozó szakértő, Ladányi Tamás csillagász szerint a meteor még a levegőben több darabra hullott, s elképzelhető, hogy törmelékei Magyarországon értek földet. Legutóbb 2010. február 28-án észleltek Magyarországon hasonló nagyságú és fényerősségű meteort – a hullócsillag átrepült az ország felett, s valahol Szlovákia területén semmisült meg.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: meteor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.