Hírek
2024. Június 22. 09:46, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: heves zivatarok alakulhatnak ki a délkeleti, keleti országrészben
Szombaton napközben elsősorban az ország délkeleti, keleti felén valószínű zivatarok kialakulása, és akár heves zivatarok is lehetnek - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán péntek este.
Azt írták: péntek este kis eséllyel a délnyugati, nyugati határ mentén, majd éjszaka elsősorban az északi országrészben fordulhatnak elő zivatarok. Szombaton napközben elsősorban az ország délkeleti, keleti felén valószínű zivatar, és nagy területen, akár több hullámban heves zivatarok is kialakulhatnak. A zivatarokat általában viharos, óránkénti 60 kilométeresnél erősebb szél, intenzív csapadék és jégeső kísérheti, heves zivatar esetén erősen viharos, óránkénti 90 kilométeresnél is erősebb széllökés, nagy méretű jég és felhőszakadás fordulhat elő. Az előrejelzés szerint szombatról vasárnapra virradó éjszaka sem csillapodik a zivatartevékenység.
A HungaroMet Zrt. felhívta a figyelmet arra, hogy az időjárási helyzetre tekintettel akár a legmagasabb fokú, piros riasztást is kiadhatják.
Közölték azt is, hogy az éjszaka érkező hidegfront hatására az ország északi, északnyugati felén megszűnik a hőség, de a Dunántúl délkeleti részén, valamint az Alföldön északnyugatról délkelet felé haladva egyre magasabb középhőmérséklet valószínű, elsősorban Csongrád-Csanád és Békés vármegyében a napi középhőmérséklet értéke meghaladhatja a 29 Celsius-fokot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
