Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2012. Május 16. 07:19, szerda | Sport
Forrás: mno / MTI

Négyen mennek Londonba

Négyen mennek Londonba

A nemzetközi szövetség keddi közlése alapján véglegesnek tűnik, hogy négy magyar asztaliteniszező lehet ott a londoni olimpián, és a férfi, illetve női csapatversenyben nem állhatnak asztalhoz a magyar válogatottak.

Az ITTF szerint a múlt heti, dohai utolsó selejtezőtorna után a férfiaknál Egyiptom, Kína, Németország, Brazília, Kanada, Ausztrália, Nagy-Britannia, a Koreai Köztársaság, Japán, Ausztria, Svédország, Szingapúr, Hongkong, Portugália, a Koreai NDK és Oroszország együttese indulhat majd a csapatversenyben, míg a nőknél a házigazdák mellett Egyiptom, Kína, Németország, Brazília, az Egyesült Államok, Ausztrália, Szingapúr, a Koreai Köztársaság, Hongkong, Japán, a Koreai NDK, Ausztria, Spanyolország, Hollandia és Lengyelország gárdája kvalifikálta magát.

A nemzeti olimpiai bizottságoknak május 28-ig kell megerősíteniük a részvételi szándékot.

Az már korábban eldőlt, hogy Póta Georgina és Tóth Krisztina, illetve Zwickl Dániel és Pattantyús Ádám egyesben asztalhoz állhat majd Londonban, a múlt heti, dohai viadalon Jakab János és Lovas Petra azért küzdött, hogy a csapat is indulási joghoz jusson, de egyikük sem járt sikerrel.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport

A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként

Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

2026. Január 26. 06:59, hétfő | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmesként zárt a magyar válogatott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, Varga Zsolt együttese a vasárnapi döntőben 10-7-e vereséget szenvedett a házigazda és olimpiai bajnok szerb csapattól.

2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport

Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott

A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.