Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2020. Január 06. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Négyszáznál is több határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén

Négyszáznál is több határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén

Péntektől vasárnapig 403 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 103, szombaton 186, vasárnap 59 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások. A román és horvát határszakaszon 55 migránst fogtak el, embercsempészés miatt három gyanúsított ellen indult eljárás.

Az elmúlt héten az ország területén összesen 757 migránst tartóztattak föl, és kísértek vissza az egyenruhások. A megelőző héten - december 23-tól 30-ig - ez a szám 884 volt. A román és horvát határszakaszon 75 migránst fogtak el az elmúlt héten - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot