Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2019. Január 18. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nőtt a kiberfenyegetettség Magyarországon

Nőtt a kiberfenyegetettség Magyarországon

Nőtt Magyarország kiberfenyegetettsége a tavalyi negyedik negyedévben az előző negyedévihez képest a Kaspersky Lab orosz kiberbizonsági vállalat negyedéves kimutatása, a Kaspersky Security Bulletin szerint.

Az internetes böngészéssel kapcsolatba hozható kockázatot 2,940 millió esetben semlegesítettek a Kaspersky Lab védelmi szoftverei a KSN (Kaspersky Security Network) rendszerben résztvevő magyarországi számítógépeken tavaly a negyedik negyedévben. A felhasználók 27,6 százalékát érte a negyedév folyamán a webes böngészésből eredő támadás, ezzel Magyarország a a 38. a globális veszélyeztetettségi ranglistán a kimutatás adatai szerint.

A harmadik negyedévben az 53. helyen állt Magyarország a böngészés kockázati rangsorában. Akkor 2,975 millió kártevőt semlegesítettek a Kaspersky Lab termékei a KSN hálózatban, és a felhasználók 26,6 százalékát érte támadás.

Lokális kockázatot, azaz különféle adathordozókon, USB, CD és DVD meghajtókon terjedő kártevő szoftvert 3,525 milliót fedeztek fel a cég termékei tavaly október-decemberben Magyarországon. A felhasználók 38,0 százaléka volt kitéve ilyen jellegű kockázatnak.

Magyarország, mint veszélyforrás a 43. helyen szerepelt a tavalyi negyedik negyedévben a kiberfenyegetések ranglistáján. A cég adatai szerint a globális kibertámadások 0,02 százaléka, 123 ezer támadás indult el magyarországi szerverekről.

A ranglistát az Egyesült Államok vezette a negyedik negyedévben a támadások 45,12 százalékával. A második legtöbb támadás, az összes 21,48 százaléka Hollandiából indult, a harmadik legtöbb pedig Németországból, 6,45 százalék. Az öt legnagyobb veszélyforrás közé még Franciaország került be 5,39 százalékkal és Oroszország 2,09 százalékkal - áll az orosz cég kimutatásában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.