Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2019. Január 14. 19:13, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nyolc németországi nemzetközi repülőtéren lesz sztrájk kedden

Nyolc németországi nemzetközi repülőtéren lesz sztrájk kedden

Nyolc németországi nemzetközi repülőtéren tartanak sztrájkot kedden a biztonsági szolgálatok dolgozói, Frankfurt és Hamburg mellett Münchenben, Hannoverben, Brémában, Drezdában, Lipcsében és Erfurtban is

- közölte hétfőn a németországi szolgáltató szektor szakszervezeti szövetsége (Verdi).

A szakszervezet korábban úgy tervezte, hogy a frankfurti és a hamburgi repülőtéren folytatja az előző héten kezdett sztrájksorozatot. Közleményében kiemelte, hogy az immár nyolc repülőtérre kiterjedő munkabeszüntetés "nagyon erősen korlátozhatja" a légi közlekedést.

A sztrájk egész napos lesz, de régiónként eltérő időben kezdődik.

Azért tartják, mert a biztonsági szolgálatok munkaadói érdekképviselete (Bundesverband der Luftsicherheitsunternehmen - BDLS) továbbra sem tett "tárgyalása érdemes ajánlatot" a bérek rendezéséről.

A sztrájk nagyjából 220 ezer utazót érint - közölte a repülőtér-üzemeltető vállalkozások szövetsége (Arbeitsgemeinschaft Deutscher Verkehrsflughäfen - ADV), amely szerint a szakszervezet felelőtlenül jár el.

A munkabeszüntetés "az egész német légiközlekedési hálózatot megbéníthatja" - áll az ADV közleményében.

Frankfurtban, a legnagyobb németországi repülőtéren a keddre tervezett 1200 járat közül 470-et előre töröltek.

A Verdi egységesen 20 eurós (6420 forint) bruttó órabért akar kiharcolni az utasokat, a teherszállító járatok rakományát és a légitársaságok személyzetét ellenőrző cégek dolgozóinak, országszerte 23 ezer munkavállalónak. A szakszervezet és a BDLS bértárgyalásán eddig négy fordulót tartottak, rendre eredménytelenül.

A repülőtéri biztonsági szolgálatok munkatársainak órabére régiónként eltérő Németországban. A BDLS szerint a Verdi követelését egyes térségekben 40 százalékos béremeléssel lehetne teljesíteni, és ekkora emelést nem tudnak kigazdálkodni a munkaadók.

A dolgozók sztrájksorozata hétfőn kezdődött, munkabeszüntetést tartottak a berlini nemzetközi repülőtereken (Tegel, Schönefeld), a düsseldorfi, a köln-bonni és a stuttgarti repülőtéren. A sztrájkok miatt hatszáznál is több járatot kellett törölni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.