Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2021. Augusztus 23. 10:57, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Nyolcszázhatvan határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Nyolcszázhatvan határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Nyolcszázhatvan határsértő ellen intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 291, szombaton 249, vasárnap 319 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök. Emellett elfogtak egy embert, aki ellen idegenrendészeti eljárás indult.

Az elmúlt héten az ország területén - az idei legtöbb - 2096 határsértőt tartóztattak fel és kísértek vissza. A megelőző héten - augusztus 9-étől 15-éig - a feltartóztatottak száma 1681 volt. A román, horvát és ukrán határszakaszon, illetve az ország belsejében 36 embert fogtak el a múlt héten, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 29 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Címkék: határsértő, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.