Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2025. Június 03. 07:38, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból

Orbán Viktor: újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból

Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtunk össze, mert újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból.

A helyzet egyértelmű: sajnos Trump elnök úr törekvései ellenére, nem kifelé, hanem befelé megyünk a háborúba - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán hétfő este közzétett videóban.

Megjegyezte: a brüsszeli bürokraták nem támogatják az amerikai béketerveket. Úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút. Magyarország ezt ellenzi. Magyarország inkább az amerikai béketörekvéseket támogatja.

Hozzáfűzte: arra kell készülnünk, hogy a háború folytatásában érdekelt brüsszeli vezetés mindent megtesz, hogy Magyarországot belepréselje a háborúpárti európai koalícióba.

A miniszterelnök elmondta, arra kell készülni, hogy a Magyarország elleni titkosszolgálati műveletek és a külföldről pénzelt lejárató kampányok nagyobb sebességre kapcsolnak.

A miniszterelnök közölte: a Védelmi Tanács az ország biztonsága érdekében szükséges döntéseket meghozta. Magyarország szuverenitását és a magyar családok biztonsága továbbra is meg fogjuk védeni! - mondta Orbán Viktor.

Címkék: háború, orbán

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 26. 07:52, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a téli időszámítás

Ma kezdődik a téli időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali háromról két órára állítják át.

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség