Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2023. Május 23. 13:56, kedd | Belföld
Forrás: mti

Öt év börtönre ítélték a tanárát megkéselő győri diákot

Öt év börtönre ítélték a tanárát megkéselő győri diákot

Közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete miatt jogerősen öt év börtönre ítélte a Győri Ítélőtábla kedden azt a diákot, aki 2019-ben egy győri iskolában tanóra közben többször megszúrta tanárát.

A bíróság által megállapított tényeljárás szerint az önmagával szemben maximalista vádlott tanulmányi átlaga folyamatosan 4,5 fölötti volt.

A bűncselekmény napján, 2019. december 5-én a vádlott hármast kapott matematika dolgozatára. A tanár azt mondta, hogy a diákok nézzék át a dolgozatukat, és ha valamivel nem értenek egyet, a következő órán beszéljék meg. és még lehet javító dolgozatot írni, ezért egyelőre be sem írja a jegyeket.

A vádlottnak volt egy zsebkése, amelyet magával hordott az iskolába. Két-három alkalommal a kést mutogatva tett már olyan kijelentést az osztályban, hogy megszúrja a tanárnőt, ám osztálytársai nem vették komolyan.

A vádlott közvetlenül a bűncselekmény előtt is beszélt erről, de padtársa ezúttal sem vette komolyan. Délben azzal, hogy mutat valamit a füzetében, kiment a tanári asztalnál álló tanárnőhöz, a háta mögé került, és a késsel egyszer hátba szúrta. A tanár földre rogyott, a vádlott mellé guggolt és legalább két alkalommal a földön fekvő nyaka, mellkasa felé szúrt. A szúrások a sértett védekezésül maga elé tartott karjait érték.

A vádlott padtársa sietett a tanárnő segítségére. A vádlott osztálytársa felszólítására átadta a kést.

A sértett hátát érő szúrások alkalmasak voltak az emberi élet kioltására.

Mindezek alapján tavaly októberben a Győri Törvényszék első fokon közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete miatt öt év, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélte a vádlottat azzal, hogy a büntetés fele részének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.

Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

Kedden a Győri Ítélőtábla az elsőfokú bíróság ítéletét megváltoztatta és megállapította, hogy a vádlott az ötéves szabadságvesztés büntetés kétharmad részének kitöltését követően bocsátható feltételes szabadságra.

A tábla másodfokú, jogerős határozatának indoklásában többek között azt emelte ki, hogy a vádlott szándéka egyértelműen az élet kioltására irányult - tudatta a bíróság.

Sajtóhírek szerint a 17 éves vádlott a Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának tanulója volt, az 51 éves tanárnő a késelés nyomán életveszélyes állapotba került, légmell és vérmell alakult ki nála, bal tüdeje összeesett, több végtagja is sérült.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.