Hírek
2020. Szeptember 20. 12:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
OVSZ: a véradások biztonságosak
A véradások biztonságosak a járványhelyzetben is - mondta az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai főigazgató-helyettese az M1 csatorna szombat esti műsorában.
Nagy Sándor hangsúlyozta: a dolgozók maszkban vannak és hétfőtől a donoroknak is kötelező lesz maszkot hordaniuk. Emellett ügyelnek a távolságtartásra, fokozottan fertőtlenítenek minden olyan felületet, amellyel a véradók érintkezhetnek és egyre több intézetben biztosítják az időpontra érkezést, amivel már sokan élnek.
Tájékoztatása szerint a készletek mennyisége jelenleg a biztonságos tartományban van, van annyi biztonsági tartalék, hogy ha a kórházakban hirtelen nagyobb mennyiségű vérkészítményre lenne szükség vagy valamilyen okból nem tudnák a véradókat fogadni, akkor is elegendő lenne pár napra.
Elmondta, a koronavírus-járvány miatt tavasszal meredek visszaesést tapasztaltak a véradásban, de akkor a kórházak is kevesebb vérkészítményt használtak. Bár nyáron normalizálódott a helyzet, több véradót kell megszólítani annak érdekében, hogy megjelenjenek annyian, ahány emberre szükség van.
Nagy Sándor beszélt arról is, hogy nyáron több száz egység vérplazmakészítményt állítottak elő koronavírus-fertőzésen átesettek véréből. A legújabb, jövő héten induló kampányukkal pedig nemcsak azokat szólítják meg, akik a fertőzés súlyosabb formáján estek át és kórházban voltak, hanem mindenkit, aki fertőzött volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
