Hírek
2021. Július 03. 16:03, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Postán rendelt drogot Kínából

Befejezték a nyomozást a rendőrök azzal a szegedi férfival szemben, aki postai úton rendelt bika fantázianevű új pszichoaktív anyagot.
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága 2020. június 4-én tett feljelentést, miszerint a 29 éves férfinak a nevére és címére Kínából egy gyanúsnak vélt csomag érkezett. A doboz átvizsgálásakor a pénzügyőrök, mintegy 30 gramm tömegű piros és sárga masszaszerű anyagot találtak. A nyomozás során a vegyész szakértő megállapította, hogy a massza új pszichoaktív anyagot tartalmazott, amelynek hatóanyag tartalma, meghaladta a csekély mennyiség felső határát – közölte a rendőrség.
A férfit a nyomozók új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
Az eljárás iratait a rendőrök a napokban vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.