Hírek
2017. Szeptember 04. 15:48, hétfő |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
Rally: Ismét ismeretlen terepen!

A Ritmus ASE 2 autóval vág neki a 6. Rallye Nova Goriciának.
A Mitropa Kupa 3.helyén álló Várkonyi-Makai páros egy R4-es Mitsubishivel, míg a horvát bajnokságba is számító futam miatt a Szilágyi-Váradi páros is egy számára új Mitsubishivel, mégpedig azzal, amit eddig Várkonyiék használtak. Mivel mindkét páros először vág neki ennek a versenynek, fel kell kötni a nacit!
Várkonyi Szabolcs:
Ismét egy számunkra új versenyen indulunk, méghozzá több mint 150 km-en, rengeteg kanyarral, ami nyomokban sem emlékeztet az előző versenyre, a Baranya Kupára, ahol összesen volt annyi kanyar, mint itt mondjuk a 22,5 km-es szakaszon. Bár még nem indultam itt, de már jártam arra. Nemcsak a gyorsaságik élvezetesek, gyönyörű helyeken is megy verseny a hegyekben, pár km-re az olasz határtól. Valahogy itt nem probléma az engedélyek megszerzése, pedig semmivel sem kevésbé „natura 2000” a környék, mint mondjuk a Pilis, sőt! Az autó a Baranyán már megismert R4-es lesz. Bízom benne, hogy szokás szerint hiba nélkül teljesíti, a nem kevés kanyart. Kint azért tesztelünk szerdán, majd elég szoros a program. Szerdán 14.30-tól pályabejárás, elég szoros beosztással, mivel a 6 gyorsból 4 oda-vissza lesz megtartva. 112 autó nevezett, amiből majdnem 30 4WD, közte 13 R5-ös autóval. Szóval nem lesz könnyű a top 5-10 közé férni, ami a cél lenne. Főleg, mert a sok kanyar miatt itt az R5-ösök nagyobb előnyben vannak, mint a magyar pályákon. De az igazi a cél a Mitropában meglévő 3.helyünk megerősítése, mivel valószínűleg ez az utolsó idei Mitropa versenyünk.
Makai Gergely:
Az itthoni verseny utána, most ismét Szlovéniában állunk rajthoz. Szeretnénk tovább erősíteni az összetettbeli harmadik pozíciónkat a Mitropa Cup-ban, az autó marad az R4-es, amivel a Baranya kupán jól szerepeltünk. A nevezési listát nézve, lesz bőven induló, kíváncsian várom, hogy mit tudunk kihozni magunkból.
Támogatóink segítségét köszönjük: Hetech Trend, Vasút Komplett, Droidx, GDP Guru, Autoflex Ker., Villumen, Airvent, Carwax, Di-Fer csoport, ZFW Hortiservice, Sütödetech, VPT Group, ATRA Kft., KÉK - PTI Kft., Sun&Fun Holidays.
Fotó: Ritmus ASE
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:05, szombat | Sport
Szoboszlai Dominik: az angol bajnoki cím csak egy lépcsőfok az életemben
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csak egy lépcsőfoknak tartja az életében, hogy első magyar játékosként bajnok lett a Premier League-ben a Liverpoollal.
2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport
A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta
Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.
2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport
Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.
2025. Június 11. 07:06, szerda | Sport
Cser-Palkovics András: Székesfehérvár ideiglenesen átveszi a Fehérvár FC-t
Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden bejelentette, hogy a város ideiglenesen átveszi a labdarúgó NB I-ből kiesett Fehérvár FC-t, megmentve ezzel a megszűnéstől.