Hírek
2018. December 19. 05:00, szerda |
Bulvár
Forrás: mti
Rekordbevételt hozott Ed Sheerannek idei koncertkörútja

Ed Sheeran koncertkörútja volt az idei év legsikeresebb turnéja a Pollstar zenei jegyeladási kutatócsoport összesítése szerint.
A 2017 márciusában megjelent Divide című albumát bemutató koncertekkel, amelyekre több mint 4,8 millió jegyet adtak el, a 27 éves brit énekes több mint 432 millió dolláros bevételre tett szert.
A Pollstar szerint popzenész soha ekkora összeget nem keresett még turnéval. A korábbi koncertbevételi rekordot a U2 ír rockbanda tartotta 360 című turnéjával, amely 736,4 millió dollár jegybevételt hozott, ám ez a turné két éven át tartott.
A Pollstar statisztikája szerint Sheeran mögött végzett Taylor Swift (345,1 millió dollár), Jay-Z együtt Beyoncéval (254,1 millió dollár), Pink (169 millió dollár) és Bruno Mars (167 millió dollár).
Idén fordult elő először, hogy a jegybevételi toplista első tíz helyezettje összesen több mint kétmilliárd dollár jegybevételre tett szert, és az egész koncertipar szintén rekordot döntött 10,4 milliárdos jegybevétellel a Pollstar adatai szerint.
A tízes toplistán található továbbá az Eagles 166 millió dollár, Justin Timberlake 151 millió dollár, Roger Waters 131 millió dollár, a U2 927 ezer dollár és a Rolling Stones 750 ezer dollár jegybevétellel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:29, csütörtök | Bulvár
Magyarország Szépe – Tizenhatan kerültek a döntőbe
Tizenhatan vehetnek részt a Magyarország Szépe verseny június 22-i döntőjén a Duna tévécsatorna élő műsorában, miután a Miss Talenttel lezárult az alversenyek sora a baranyai Pogányban szerdán.
2025. Június 11. 07:05, szerda | Bulvár
Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére
Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére a Farkasréti temetőben, az ellopott alkotás helyére – tájékoztatta Porga József, az író egyik örököse az MTI-t kedden.
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Bulvár
XIV. Leó pápa: ne ragadozóként, hanem zarándokként éljünk
A béke visszatér, ha nem ragadozóként, hanem zarándokként élünk a világban