Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2019. Május 12. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Sok esetben eltért a protokolltól Harry herceg és Meghan hercegnő

Sok esetben eltért a protokolltól Harry herceg és Meghan hercegnő

Az esküvő után most a gyermekszületés körüli hagyományokon is változtatott Harry herceg és Meghan hercegnő - mondta Ocsenás Katalin protokoll szaktanácsadó az M1 csatornán szombaton.

A protokolltól eltérően Meghan hercegnő nem kórházban szült, a hercegi pár nem adott ki információt a születés időpontjáról és nem álltak ki a kamerák elé gyermekük megszületése után, hanem két nap elteltével egy Instagram posztban mutatták be a trónörököst.

Ezzel szemben Katalin hercegnő, pár órával a szülés után megmutatta gyermekeit a kameráknak, azonban ők a trónöröklési sorrendben jóval előrébb vannak, mint Harry herceg hétfőn született fia, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, aki a hetedik az utódlási sorrendben - mutatott rá a szakértő. Megjegyezte: a Mountbatten-Windsor nevet minden brit királyi sarj használja 1917 óta.

Mint elmondta, a hírek szerint a hercegi pár civil életet fog élni, teljes nevén fogják szólítani a most született gyermeket, sőt az ő királyi felsége titulust sem veszik igénybe.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása

Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.

2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld

Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben

Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez

2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld

Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését

Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.

2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld

Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson

Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.