Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2023. Augusztus 22. 09:24, kedd | Belföld

Sokat drágulhatnak az autópálya-matricák januártól

Sokat drágulhatnak az autópálya-matricák januártól

Az autópálya-matricák ára az infláció mértékével nő.

A jövő évi matrica árai vélhetően ismét inflációkövetők lesznek, legalábbis ez derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium nyilatkozatából, amely szerint a 2024-es sztrádadíjakat az augusztusi infláció mértéke szabja meg – írja az autopalyamatrica.hu.

A szakportál az augusztusban várható pénzromlással, tehát 15 százalékos inflációval számolt, amikor az előrejelzését készítette. Ez alapján a 2024-es e-matricák várható árai a következőképpen alakulhatnak a D1 (személyautó) kategóriában:

a 10 napos matrica ára 5500 forintról 6330 forintra,

a havi 8900 Ft-ról 10 240 Ft-ra,

a vármegyei (éves) 5720 Ft-ról 6580 Ft-ra,

az éves (országos) 49 190 Ft-ról 56 570 Ft-ra emelkedhet,

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.