Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2012. Március 11. 07:15, vasárnap | Bulvár
Forrás: Story Online

Stohl nem lehet a Nemzeti társulatának tagja

Stohl nem lehet a Nemzeti társulatának tagja

Büntetett előélete miatt Stohl András nem lehet közalkalmazott, így nem lehet a Nemzeti Színház társulatának tagja sem.

Stohl András szabadulásának másnapján hosszasan időzött a Nemzeti Színházban, ahol nem kapott jó híreket, és talán először szembesült azzal, hogy a börtön még szabadulása után is kísérteni fogja. Alföldi Róbert, az intézmény igazgatója ugyanis büntetett előélete miatt nem fogadhatja vissza a színészt a társulatba, amelyhez tiszta erkölcsi bizonyítvány és közalkalmazotti jogviszony szükséges.

Az egyelőre feltételes szabadlábon lévő Stolh a tíz hónapos büntetés lejárta után 3 évvel indulhat tiszta lappal, előbb csak a tíz hónap után kérelemre, esetleg a köztársasági elnök kegyelme által mentesülhet a hátrányos megkülönböztetéstől - tudta meg a Bors.

Ez persze nem azt jelenti, hogy Stohl Andrásnak eddig kell várakoznia, míg újra színpadra állhat, hiszen vállalkozóként máris megteheti ezt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:47, péntek | Bulvár

Halálra késelte osztálytársát egy francia gimnazista, a tantestület fékezte meg a támadót

Késsel támadt osztálytársaira egy gimnazista csütörtökön a nyugat-franciaországi Nantes-ban, egyik társa életét vesztette, másik három pedig megsebesült – közölte a francia rendőrség.

2025. Április 23. 07:52, szerda | Bulvár

A Jégvarázs című musicalt mutatja be ősszel a Madách Színház

A Jégvarázs című Broadway-musicalt mutatja be a Madách Színház szeptember 19-én, 20-án és 21-én hármas szereposztásban, Szirtes Tamás rendezésében.

2025. Április 22. 07:57, kedd | Bulvár

Rekordszinten az arany ára

Rekordszintre emelkedett az arany ára kedden a New York-i tőzsde fémrészlegében (Comex).

2025. Április 20. 09:19, vasárnap | Bulvár

Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából

Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából! - tudatta a Fővárosi Nagycirkusz az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.