Hírek
2024. December 21. 08:52, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter szerint általános érzés a rettegés az európai adventi vásárokban

Elképesztő és elfogadhatatlan is, hogy ma Európában már általános érzés lett a rettegés a karácsonyi vásárokba látogatók körében - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter úgy fogalmazott, hogy a Magdeburgból érkező hírek egyre tragikusabbak.
"Egészen elképesztő s egyben elfogadhatatlan is, hogy ma Európában már általános érzés lett a rettegés a karácsonyi vásárokba látogatók számára, hogy mikor, honnan bukkan elő egy őrült, egy terrorista vagy egy merénylő s hajt a vásározók közé" - írta.
"Európának végre fel kellene ébrednie és meg kellene védenünk értékeinket, az életmódunkat, a biztonságunkat", ugyanis minden egyes merénylettel egyre később lesz - vélekedett.
"Karácsonyi gondolataink és imáink az áldozatokkal és családjaikkal vannak" - zárta bejegyzését a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.