Hírek
2012. Április 25. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Szlovákiában is divat lett az offshore

Nő a szlovák cégeknek a külföldi adóparadicsomok iránti érdeklődése, csak az idei év első negyedében 77 szlovák tulajdonú vállalatot jegyeztek be ezekben az országokban.
Adta hírül a cseh tőkeinformációs ügynökség (CEKIA) adataira hivatkozva a SITA szlovák hírügynökség kedden.
A CEKIA szerint jelenleg 3072 szlovák cég van bejegyezve adóparadicsomnak számító országban, az összes szlovák vállalat 1,6 százaléka. Az ügynökség szerint a cégek adóterheinek várható növekedése miatt a jövőben felerősödik a szlovák vállalatok elvándorlása.
A kimutatások szerint a szlovákiai tulajdonosok az adóparadicsomok közül az idén leggyakrabban a Seychelles-szigeteken jegyeztettek be offshore cégeket, de nagy az érdeklődés Ciprus iránt is.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának