Hírek
2011. November 03. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Átalakítják a háziorvosi rendszert - jön az e-recept
Megerősíti a kormány a háziorvosokat, s ennek egyik lépéseként megújul az úgynevezett praxisjog.
A részletekről szólva Szócska Miklós egészségügyi államtitkár elmondta, a továbbiakban is mindenütt egységes szabályozást vezetnek be az önkormányzati feladatként működő, területi elvhez kötött háziorvosi ellátásnál – számol be róla a Magyar Hírlap.
Emellett praxiskezelő központot is létrehoznak – jelentette be az államtitkár. Az ehhez szükséges pénzt a jelenleg negyvenhatmilliárd forint többlettel rendelkező Egészségbiztosítási Alap szolgáltatja, indulásként kétmilliárd forinttal. A kezelő biztosítja majd az idők során elértéktelenedett praxisok adásvételét, hosszú lejáratú, kamatmentes hitelt nyújtva a vásárlónak. Ezzel elsősorban a fiatal háziorvosokat célozzák meg, akik anyagi források híján képtelenek praxist vásárolni, így felfrissülhet a háziorvosi kar is. A jövő évtől bevezetik az elektronikus receptet, azaz több lépést is tesznek az alapellátás érdekében. A jogszabályok az év végéig megszületnek. Korszerűbbé válik a gyógyszerek támogatási rendszere is, hangsúlyt kap a betegek személyes felelősségvállalása. Az a páciens, aki pontosan betartja orvosa előírásait, és ha kell, hajlandó változtatni életvitelén, az orvosságához rendelt teljes támogatást megkapja. Központilag finanszíroznak majd a járóbeteg-ellátásból átsorolt egyes gyógyszereket a kórházi ellátáson keresztül – tette hozzá Szócska –, így azokat az intézményben ingyen kapja meg ezentúl a beteg. Támogatásra számíthatnak az alacsony forgalmat lebonyolító gyógyszertárak, az államtitkár szerint biztosítani kell fennmaradásukat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
