Hírek
2012. Április 27. 07:19, péntek |
Kék hírek
Forrás: mno / MTI
Átcímkézték az árut, aztán köddé váltak
Több mint 35 ezer üveg átcímkézett uborka- és zöldparadicsom-konzervet foglaltak le a hatóságok Tolna megyében – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön az MTI-vel.
A két kamion mennyiségű, összesen 9,5 millió értékű áruval egy Tolna megyei élelmiszer-továbbforgalmazással foglalkozó vállalkozót tévesztettek meg. Az üzlet megkötését követően az eladó és az áru leendő vevője is eltűnt, a becsapott kereskedő ekkor fordult az élelmiszer-biztonsági hatóság szakembereihez, akik hibás termék forgalomba hozatala, élelmiszer-hamisítás és csalás miatt rendőrségi feljelentést tettek.
A közlemény szerint a szállítmánnyal látszólag minden rendben volt, az eladó specifikációt is kiállított a termékek minőségi jellemzőiről, és a termékmintát maga a kereskedő kóstolással ellenőrizte. A konzerveket jobban megvizsgálva azonban kiderült, hogy átcímkézték őket, mivel a régi címke ragasztóanyagát nem sikerült mindenütt eltávolítani. Az így felhelyezett jelölés az élelmiszer-biztonsági felügyelők szerint hibátlan, de valószínűleg fiktív adatokat tartalmaz.
A termékeket a hatóság zárolta, a mintákat jelenleg a Nébih laboratóriumában vizsgálják. A forgalmazókkal szemben eljárást indítottak, a hatóság hibás termék forgalomba hozatala, élelmiszer-hamisítás és csalás miatt rendőrségi feljelentést is tett. A jogszabálysértések elkövetői jelentős bírságra számíthatnak – írta a hivatal.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 11:00, szerda | Kék hírek
A filmre vett betörés
Akaratán kívül lett egy film főszereplője az a fiatalember, aki egy nagykanizsai élelmiszerboltba tört be február végén. Egy közel lakó nő ugyanis nemcsak észrevette és szólt a rendőröknek, de a telefonjával filmre is vette.
2026. Február 25. 15:00, szerda | Kék hírek
Bilincsben a rablóbanda tagjai
A ceglédi rendőrök elfogták azt a két férfit, akik erőszakkal érvényesítették a pénzügyi érdekeiket.
2026. Február 18. 16:00, szerda | Kék hírek
Felszámolták a budakeszi droglabort
Magyar–lengyel nyomozók együtt csaptak le arra a kábítószert előállító csapatra, akik a budapesti éjszakában árusították illegális szereiket.
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
