Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2019. Február 21. 15:24, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 500 utas és légi dolgozó halt meg légi balesetekben tavaly

Több mint 500 utas és légi dolgozó halt meg légi balesetekben tavaly

Tavaly 523 utas és légi dolgozó halt meg légi balesetekben - közölte csütörtökön a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA). Az egymillió járatra vetített balesetek száma 1,35 volt, ez kissé magasabb, mint a 2017-ben.

A 2018-ban történt 523 haláleset több, mint a 2013-2017 között nyilvántartott adatokban rögzített, ugyanis ebben az időszakban évente átlagosan 234,4 ember halt meg légi balesetekben. Ötéves összehasonlításban így 2018 némileg kevésbé biztonságos évnek számított a légi közlekedésben.

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség ügyvezetője, Alexandre de Juniac azonban hangsúlyozta a szervezet közleményében, hogy továbbra is a repülés számít a hosszú távú utazás legbiztonságosabb formájának. "Egy utas 241 éven keresztül minden nap repülővel utazhatna, mielőtt valamilyen légi baleset halálos áldozatává válna".

2018-ban mintegy 4,3 milliárd utas 46,1 millió repülőjárattal utazott. Baleset 62 esetben történt, ezek közül 11 volt halálos kimenetelű.

A csütörtökön nyilvánosságra hozott adatok szerint az egymillió járatra vetített balesetek száma 1,35 volt, eszerint 740 ezer repülőjáratra jutott egy baleset.

Hosszú távú összehasonlításban azonban ez az adat jónak számít, ugyanis a 2013 és 2017 közötti években az egymillió járatra vetített balesetek száma 1,79 volt.

Címkék: baleset, járat, légi, repülő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.

2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld

Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.