Hírek
2019. Július 10. 05:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Több mint 7 százalékkal nőtt a Budapest Airport utasforgalma
Több mint 7 százalékkal nőtt a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma az első fél évben az előző év azonos időszakához képest, az áruforgalom a nemzetközi trendekkel összhangban elmaradt a tavalyitól
- derül ki a CAPA légiközlekedési tanácsadó honlapján közzétett adatokból.
A Budapest Airport által kezelt repülőtéren júniusban 9,1 százalékkal 1,5 millióra emelkedett az érkező és induló utasok száma, ezzel az első féléves utasforgalom 7,3 millióra emelkedett, 7,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A bővülés üteme a Budapest Airport várakozásainak megfelelően jelentősen elmarad az egy évvel korábbihoz képest, akkor 17 százalékkal nőtt az első fél éves utasforgalom.
A CAPA által ismertetett adatok szerint júniusban 15,5 százalékkal 10,7 ezer tonnára csökkent a kezelt légi áru mennyisége. Az első fél évben a Liszt Ferenc-repülőtéren 65,7 ezer tonna árut kezeltek, 7 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A folyamat megfelel a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) által közölt elemzésnek, amely a légi áruszállítási üzletág 3,4 százalékos átlagos globális csökkenését mutatta ki.
Tavaly rekord mennyiségű, 14,8 millió utas fordult meg a budapesti repülőtéren, 13,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
