Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2018. Június 09. 18:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Több mint 700 ezren sportoltak a Kihívás Napján

Több mint 700 ezren sportoltak a Kihívás Napján

Több mint 700 ezren vettek részt aktívan a múlt szerdai Kihívás Napján, amelynek célja a mozgás és a sport népszerűsítése volt.

A Magyar Szabadidősport Szövetség (MSZSZ) tájékoztatása szerint pénteken ünnepélyes keretek között átadták Magyarország legsportosabb településeinek díjait. A ceremónián Czene Attila, az MSZSZ elnöke elmondta: az idei Kihívás Napján több mint 700 ezren összesen csaknem 58 millió percet mozogtak. A legsportosabb települések Nagynyárád, Csákberény, Szank, Jászárokszállás, Nyíradony, Kazincbarcika és Budapest IV. kerülete voltak. Az elismeréseket Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára adta át.

Magyarország legnagyobb szabadidősport eseményén idén 86 település, 221 tanintézmény, 17 tűzoltóparancsnokság és 83 munkahelyi csapat vett részt. Összesen 3 857 430 alkalommal sportoltak a napon, ami tekintve, hogy egy-egy sportaktivitásnak legkevesebb 15 percig kellett tartania, legalább 57 861 452 sportolással eltöltött percet jelent.

Az iskolák versenyében az Első Óbudai Nyelvoktató Nemzetiségi Iskola, a Nyíregyházi Bem József Általános Iskola és a Tiszadadai Holló László Általános Iskola volt a három legsportosabb intézmény.

A "Challenge Day" 1982-ben indult Kanadából, ahol két szomszédos város vezetői elhatározták, hogy egy egésznapos verseny keretében döntik el, melyik város a sportosabb. A verseny eldöntéséhez éjféltől este 9 óráig folyamatosan számolták, hányan végeznek aktív testmozgást legalább 15 percen keresztül.

Magyarország 1991 óta részese a nemzetközi Kihívás Napja mozgalomnak.

Fotó: kihivasnapja.hu

Címkék: Kihívás Napja, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.