Városlista
2025. július 29, kedd - Márta

Hírek

2016. November 05. 08:33, szombat | Belföld
Forrás: mti

Több városban is gyűjtenek a rászoruló családoknak

Több városban is gyűjtenek a rászoruló családoknak

Rászoruló kisgyermekes családoknak indít országos adománygyűjtő akciót a Három királyfi három királylány mozgalom és a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) két másik családszervezettel közösen

- közölte Vigh József, a mozgalom ügyvezető igazgatója az MTI-vel. A Fiatalok a kisgyermekes családokért címmel meghirdetett program újdonsága, hogy Magyarországon első alkalommal a családszervezetek tagjai, önkéntesei gyűjtenek adományt a kisgyermekes családosok számára a kijelölt boltokban.

A fiatalok által kezdeményezett akcióban a Három királyfi mozgalom és a NOE mellett a Pure Fashion Alapítvány és a Fiatalok az Élet Szolgálatában fiataljai közösen gyűjtenek adományokat novemberben, a CBA üzletlánc támogatásával.

Az adományokat háromszáz olyan rászoruló családhoz juttatják el, melyben az elmúlt évben születtek gyerekek.

A szervezők azt kérik a vásárolni indulóktól, elsősorban tartós árucikket adományozzanak a nehéz helyzetben lévő családoknak. Például egy csomag pelenka, egy kisebb játék vagy rugdalózó már sokat jelenthet a kisgyermekes családok számára - mondta Vigh József.

A családszervezetek novemberben Budapesten, Győrben, Veszprémben, Szegeden és Veresegyházon gyűjtik az adományokat, különböző időpontokban. A program részleteiről a mozgalom és a NOE oldalán lehet tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait