Hírek
2011. Október 17. 14:45, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tolvaj pingvint filmeztek a kutatók

A BBC filmes stábja egy természetfilm forgatása közben érdekes eseményre lett figyelmes: sikerült lencsevégre kapniuk egy Adélie-pingvint, amint éppen köveket lopott a szomszédos fészekből.
A tudósok elmondták: tudomásuk volt arról, hogy a pingvinek néha meglopják egymást, ezt a pillanatot lefilmezni azonban szinte lehetetlen egy mozgalmas pingvinkolóniában.
A filmes csapat egy Frozen Planet című természetfilmet forgatott a Ross-szigeten, az Antarktiszon - a sarki hidegben 4 hónapot töltött el a stáb. A munka közben figyeltek fel a szakemberek arra, hogy az egyik hím pingvin, amelyik éppen azon munkálkodott, hogy a nőstényeknek tetsző fészket építsen, elcsent néhány követ szomszédjától.
Az Adélie-pingvineknél a hímek építik a fészket, méghozzá kövekből, és lehetőleg minél magasabbra, hogy megóvják a tojásokat az olvadás idején elfolyó hideg víztől. Ráadásul így is keresnek párt: minél tetszetősebb ugyanis egy fészek, a hímnek annál nagyobb esélye van arra, hogy egy nőstény őt választja majd párjául.
A lefilmezett pingvin éppen azon munkálkodott, hogy a legjobb fészket építse meg, ehhez azonban még hiányzott néhány szebb formájú kő, amelyeket meg is pillantott a szomszédos fészekben. Így amikor vetélytársa nem figyelt, egyszerűen 'elemelte' azokat, és beépítette saját fészkébe - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.