Hírek
2019. Január 08. 07:29, kedd |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Trump még nem döntött a szükségállapot kihirdetéséről
Donald Trump amerikai elnök még nem döntött arról, hogy szükségállapotot hirdet-e az amerikai-mexikói déli határon kialakult helyzet miatt - jelentette ki újságíróknak Mike Pence amerikai alelnök hétfőn.
Mike Pence hangsúlyozta: a Fehér Ház jogi irodája egyelőre vizsgálja a szükségállapot kihirdetésének törvényi feltételeit.
"A demokratáknak muszáj elkezdeniük a tárgyalásokat" - sürgette az alelnök a Demokrata Párt kongresszusi vezetőit a részleges kormányzati leállás megszüntetéséről és a határfal építéséről az elnökkel folytatandó egyeztetések folytatására. Mike Pence és Kirstjen Nielsen belbiztonsági miniszter szerdán a kongresszusba látogat, hogy a republikánus politikusokkal egyeztessen az amerikai-mexikói határon építendő fal ügyében. A Politico című lap értesülései szerint azt szeretnék elérni, hogy a republikánus törvényhozók egységesen támogassák Donald Trump kérését a határfal építésének ügyében. Az alelnök eddigi egyeztetései a kongresszus vezető demokrata párti politikusaival eredménytelenek voltak, a demokraták változatlanul csakis a kormányzati leállás megszüntetéséről hajlandóak tárgyalni, a határfal építéséről nem.
Közben a Fehér Ház bejelentette, hogy Donald Trump kedden este üzenetet intéz az amerikaiakhoz a mexikói határon kialakult helyzetről, amelyet az elnök "humanitárius és nemzetbiztonsági válságnak" minősített. Néhány órával korábban Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője azt közölte, hogy az elnök csütörtökön a határhoz utazik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
