Hírek
2021. Július 08. 16:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Újabb nagy adag Pfizer-vakcina érkezett
Újabb 260 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett a héten Magyarországra, így az amerikai-német gyártó már 6,3 millió adag oltóanyagot szállított az országba.
A Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. csütörtökön azt közölte az MTI-vel, hogy a mostani már a 29. magyarországi szállítmány a két vállalat által kifejlesztett, Comirnaty nevű oltóanyagból.
Hozzátették, a Pfizer már fél éve szállítja heti rendszerességgel a Covid-19 elleni vakcináját az oltópontokra. Az első negyedévben több mint 1,5 millió adag, a második negyedévben pedig több mint 4,5 millió adag oltóanyagot szállított Magyarországra.
Mint írták, a Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint ez év végéig több mint 2,5 milliárd adag koronavírus-vakcinát gyárt és szállít világszerte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
