Hírek
2024. November 09. 07:48, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Varga Mihály: Magyarország továbbra is befektetésre ajánlott, stabil kilátás mellett a legfrissebb hitelminősítői jelentés szerint
A berlini székhelyű Scope Ratings hitelminősítő megerősítette Magyarország befektetésre ajánlott besorolását stabil kilátás mellett - közölte a pénzügyminiszter a közösségi oldalán pénteken este.
Varga Mihály azt írta, a hitelminősítő javuló kilátásokra, erősödő gazdasági növekedésre és csökkenő költségvetési hiányra számít Magyarországon.
A Scope Ratings szakértői elismerően írnak a magyar gazdaság ellenálló képességéről, amelyet a külfölddel szembeni pénzügyi egyensúlyi mutatók, a jelentős kapacitásbővítő beruházások és az államadósság kedvezőbb szerkezete is támogatnak - tette hozzá.
A tárcavezető posztjában emlékeztetett, hogy az elmúlt hetekben három hitelminősítő is vizsgálta a magyar gazdaságot, mindhárom esetben megerősítették a befektetésre ajánlott besorolást. Az elmúlt évek nemzetközi válságai ellenére jelenleg két osztályzattal magasabban sorolják a magyar gazdaságot, mint 10 évvel ezelőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 26. 07:52, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a téli időszámítás
Ma kezdődik a téli időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali háromról két órára állítják át.
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
