Hírek
2022. November 06. 12:50, vasárnap |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Védje értékeit, érezze biztonságban hétvégi házát, nyaralóját!
Az őszi hónapokban már egyre kevesebbet tartózkodnak a tulajdonosok a hétvégi házakban, üdülők területén, ezért a rendőrség az alábbiakat tanácsolja, hogy értékeit biztonságban tudhassa.
Fogadja meg a rendőrség tanácsait:
- A hosszabb időre felügyelet nélkül maradó hétvégi házakban lehetőleg ne tároljon a szükségesnél nagyobb értékeket! Amennyiben mégis így tesz, kérjük, gondoskodjon a védelmükről, illetve készítsen értékleltárt, amely a nyomozó hatóság munkáját szükség esetén elősegítheti!
- A nyaraló bejárati ajtajára is érdemes korszerű zárat felszereltetni. Az ajtó anyaga legyen masszív, fém vagy tömör fa.
- Fontos, hogy a hátsó ajtók, garázsajtók is kellően biztonságosak legyenek!
- Az ablakokat is lássák el megfelelő védelmi eszközökkel. Ne feledje, a szúnyogháló nem véd a betörés ellen!
- Anyagi lehetőségeikhez és értékeikhez mérten alkalmazzon elektronikai védelmi rendszert! Ne a biztonságon spórojon, hiszen a tapasztalatok szerint egy esetleges betörés okozta kár gyakran többszörösöse lehet a megfelelő védelmi rendszer beszerzési és felszerelési költéségének!
- Javasoljuk, hogy rendszeresen látogassanak el a hétvégi házukhoz, vagy ha hosszabb ideig nem keresik fel, kérjék meg a szomszédokat, hogy az Ön birtokára is figyeljenek!
- Amennyiben gyanús személyek, vagy idegen gépkocsik mozgását észlelik, haladéktalanul jelezzék a rendőrségre! Kérjük, hogy Önök is fordítsanak figyelmet lakókörnyezetükre, és a szomszédok biztonságára, értékeinek védelmére!
- Amikor hazaindulnak, ne felejtsék el becsukni az 🪟ablakokat, bezárni a bejárati és a terasz ajtót sem. Amennyiben rendelkeznek elektronikus riasztó rendszerrel, mindenképpen aktiválják!
- Amennyiben az ingatlanon van szerszámtároló, és az egy egyszerűbb építmény, kérjük, ne tartson benne értékesebb szerszámokat vagy kisgépeket!
- Amennyiben mégis hívatlan vendég járt a házban, akkor haladéktalanul értesítse arendőrséget és ne változtassa meg a helyszínt!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
