Hírek
2016. November 17. 14:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Véget értek az emelt szintű szóbelik, kezdődnek a középszintű vizsgák
Befejeződtek az őszi emelt szintű szóbelik, hétfőn kezdődnek a középszintű szóbeli érettségik - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.
Mint írták, a középszintű érettségik szóbeli vizsgáit november 21. és november 25. közötti időszakban - a vizsgabizottságot működtető intézmények (középiskolák és kormányhivatalok) által meghatározott nap(ok)on - bonyolítják le.
A szóbeli vizsgák az érettségi vizsgabizottságok előtt zajlanak.
Ebben az időszakban 114 érettségiztető telephelyen, 146 vizsgabizottság előtt mintegy 4.500 középszintű szóbeli vizsgára kerül sor - közölték.
Kitértek arra is, hogy a vizsgázó, a kiskorú vizsgázó szülője a vizsgabizottság döntése ellen - az eredményhirdető értekezletet követő öt napon belül, kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással - fellebbezést nyújthat be az érettségi jelentkezést fogadó intézményen keresztül a területileg illetékes kormányhivatalnak címezve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
