Hírek
2015. Április 16. 18:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Végrendelkezés ügyvédnél – jogász válaszol

Amennyiben ügyvédnél végrendeletet készíttetek, abból hány példány készül, illetve kik kapnak belőle?
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Amennyiben ügyvédnél végrendeletet készíttetek, abból hány példány készül, illetve kik kapnak belőle? Előre is köszönöm a választ!
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Semmi sem korlátozza a végrendeletek számát, és arra sincs szabály, hogy kik kapják, kiknek kell megküldeni. Én általában egy eredeti példányt juttatok a végrendelkezőnek, kap a végrendeleti örökös is, továbbá egy eredeti okirat marad az ügyvédnél nem selejtezhető iratként. Mivel a szerződés szabadság általános elve kiterjed az egyoldalú nyilatkozattételi szabadságra is, korlátlan számban készíthető ilyen irat /a másolat semmire sem jó/.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Matúz György ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.