Hírek
2022. December 14. 13:21, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Vesztegetéssel próbálkozott egy horvát nő az M7-esen
Megpróbálta megvesztegetni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) járőreit egy férjével utazó horvát nő, miután autójukban hamis márkajelzésű ruhákat találtak - közölte a NAV szerdán az MTI-vel.
A NAV Bevetési Igazgatóságának székesfehérvári járőrei a vesztegetésre szánt pénzt, 200 eurót, az ellenőrzés helyszínén, az M7-es autópálya pákozdi pihenőjében visszautasították.
A járőrök a nőt megbilincselték, a szállítmányt - női ruhákat, táskákat, cipőket és pénztárcákat, amelyek kiskereskedelmi értéke több mint 7 millió forint - lefoglalták.
A NAV járőrei hivatali vesztegetés kísérletének megalapozott gyanújával feljelentést tettek a feltehetően seftelni szándékozó horvát nő ellen a Központi Nyomozó Főügyészségen; az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt büntetőeljárás indult - áll a közleményben.
Fotó: NAV - Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
