Hírek
2015. Május 07. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar: 170 helyre kellett kivonulniuk eddig a tűzoltóknak

Eddig 170 helyre kellett kivonulniuk a tűzoltóknak az esti, éjszakai vihar miatt - közölte csütörtökön reggel az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Hajdu Márton elmondta: elsősorban Csongrád, Bács-Kiskun és Tolna megyében akadt feladatuk a tűzoltóknak, miután a viharos erejű szél ágakat, fákat tört le, villanyvezetékeket rongált meg.
Közlése szerint Bács-Kiskun és Csongrád megye nyolc településén okozott zavart az államszolgáltatásban a vihar, amely 30 négyzetméteres területen megbontotta a kalocsai kórház tetejét, Nagyatád külterületén pedig egy 20 méteres fát döntött a vasúti sínekre.
A rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint korábban Kiskunfélegyházánál lezárták az 5-ös főutat, mert több helyen fák dőltek rá. A településről Szeged felé haladókat - előreláthatóan délig - mellékutakra terelik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt
2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket
Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.