Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2019. Július 31. 12:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei

Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei

Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei, mert a szél felkeveri a pollenszemeket, amelyek „szétrobbanhatnak”, és nagyobb mennyiségben szabadulhatnak ki

- mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) levegőhigiénés szakértője szerdán az M1-en.

Szigeti Tamás kiemelte, az érintettek viharos időben inkább maradjanak otthon, és csukják be az ablakokat, ajtókat, tartós eső után viszont érdemes kimozdulni és kiszellőztetni, mert ilyenkor csökken a pollenkoncentráció.

A szakértő szólt arról is, hogy az NNK körülbelül 40 növény pollenjét figyeli meg. A pollenszezon tél végén, tavasszal kezdődik a fák és cserjék virágzásával, majd május-június-júliusban a fűfélékkel folytatódik, július végétől pedig a csalánfélék és a parlagfű okoz problémákat - sorolta Szigeti Tamás.

Hozzátette, parlagfű-allergiától Magyarországon mintegy egymillió ember szenved, de az idei szezon várhatóan gyengébb lesz a szokásosnál, a legnehezebb időszak augusztus közepére várható.

Címkék: allergia, pollen, tünet, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.