Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2023. Június 17. 06:00, szombat | Belföld

Jöhet az egynapos autópálya matrica

Jöhet az egynapos autópálya matrica

Egy 2022-es uniós jogszabály miatt elvileg jövőre minden tagállamnak biztosítania kell ezt a lehetőséget.

Hazánkban 10 napnál rövidebb időtartamra nem lehet autópálya-matricát vásárolni, de egy még 2022-ben elfogadott európai uniós határozat viszont változást hozhat ebben – írja a Totalcar.

Az új közlekedési és díjbeszedési rendszerekről szóló szabályozás szerint 2024-től a tagállamoknak biztosítaniuk kell napi, heti, havi és éves matricákat a nehézgépjárművek, napi, heti és/vagy 10 napos, havi és/vagy két hónapos, valamint éves matricákat a személygépkocsik esetében.

A matricák árát is megszably az uniós előírás, eszerint a kéthavi díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 30 százalékát, a havi díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 19 százalékát, a tíznapos díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 12 százalékát, a heti díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 11 százalékát, a napi díjtétel összege pedig nem haladhatja meg az éves díjtétel 9 százalékát.

Jelenleg 49 190 forint az éves díj, így a kéthavi felső korlátja 14 757, a havié 9346, a 10 naposé 5902, a hetié 5410, a napi matricáé 4 427 forint.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.